Tvorba

Stěžejní texty začaly vznikat až na univerzitě. Studoval jsem v Brně - hádejte co... češtinu a historii. Brno divoké, Brno studentské, Brno klamavé...

Důchodový román ( 2000 - 2002 ) - nikdy nedopsaný román o důchodci, který chtěl být věčně mladý. Je satiricky laděný.

Dvě Anežky ( 2001 ) - zde jsem poprvé čerpal z magického místa - a to z Polné, kde došlo k dosud neobjasněné vraždě Anežky Hrůzové. Kniha je bohužel nepřehledná. Pořád jsem hledal cestu k jednoduchosti.

Anes ( 2002 ) - uzavírá má divoká studia, dokončuje mé sebehledání. Je o dívce Anes, která ztratila rodiče, sama sebe v dospívání a pak v dospělosti hledá. Prochází jako hrdinka celou tehdejší společností - médii, studentskou zábavou, demonstrací, končí jako milenka balkánského drogového mafiána, který se ukrývá v Čechách.

Žalobníček ( 2003 - 2006 ) - tuhle knihu považuji za svou zásadní. Čerpal jsem z mystických fresek na stěně kostela v Hrbokově, kam jsem se po dokončení studia přestěhoval. Fresky vytvořil v letech 1958 - 1962 Vojmír Vokolek ( viz Oblíbená místa - kostel v Hrbokově ). Při katolické akci uspořádají vyšetřovatelé StB v kostele na Štědrý den pitku, která se zvrhne v šílené rouhání a ničení kostela. Biblické postavy ze stěn ožijí a vtáhnou je do jiného prostoru. Jako nestvůrný mstitel probouzející svědomí se před nimi objeví On... Žalobníček.

Tajemství sedmi židovských pokladníků ( 2007 ) - poprvé se zde objeví postava mladého historika Hynka Noxe. Pátrá na popud prapodivného spolku po židovské dlužní knize a rozplétá příběh vracející se až daleko před první světovou válku. Kapitoly v knize jsou řazené podle slov ve hře scrabble, kterou Noxovi vyloží mystická postava Vastitase. Hlavní hrdina se při pátrání dostává do židovského města v Boskovicích, do Vídně, na staré zámky po celé Evropě a nakonec do moldavských klášterů v horách.

Potulný karavan ( 2008 ) - povídka o nenávisti k lidské odlišnosti. Vystupuje zde stárnoucí muž, který při svých potulkách v Rusku potká obří ženu se čtyřma rukama a plní jí její sen - dostat se na vysněný západ. Nakonec se ukáže, že sen je ještě horší než známá skutečnost.

Reje mizerníků ( 2010 ) - v téhle knížce jsem vykreslil tajemství rodného kraje. Bohém Roman se po letech vrací do rodné vesnic a záhadně zmizí. Pátrá po něm záhadolog Aleš Hyxa a podivínské postavy - kronikářka, místní historik, vousáč a další ho navedou k záhadné hoře Isar, kde bývalo keltské pohřebiště. Pověsti kraje ožívají a hlavní postava se setkává s mizerníky. Mizerníci nejsou nikdo jiný, než druidové, kteří od pradávna hlídají rovnováhu mezi Dobrem a Zlem.

Blůdička aneb Mystická detektivka z Českého lesa ( 2012 ) - ovlivněný magickou krajinou Českého lesa jsem přivedl postavu Hynka Noxe do zaniklé obce Lučina. Dostává se do doupěte bludičky a tam se začte do staré kroniky učitele Andrease. Začíná tak mystická detektivka, kde pachatelem je nadpřirozený sériový zabiják Percussor, který ohrožuje ženy a dívky v pohraničních horách už stovky let. Pátrání po zabijákovi vás zavede od německých hraničních obcí až do Krušných hor. Mezi šlechtu, vesničany, do tajemného podzemí i mezi fanatické předchůdce nacistických okultistů.