3.kapitola

Maník Ludra


1998


Chce sáhnout po futrálu na pistoli, ale za šíleného řehotu vytahuje z podpaží velký masturbátor, žaludem míří na bandy s kohouty, na vyholené lebky a další různobarevné opice.

-"A máš po sexu a po záletech, dědku, úchyle!" řve pankačka, ale Maník Ludra ji neslyší, vnímá jen strašlivé ponížení.

Jedna z juchajd stahuje kalhoty, nabízí mu klín a okolí se řehní, berou Ludru na ruce a hází si s ním jako s míčem. Létá a každá dlaň, která ho odpálkuje, znamená jednu modřinu. Vzpomene si na karate a marně se snaží vybavit si, proč z něj dostal na škole jedničku. Teď je mu úplně na hovno.

Kluk se začerněným obličejem kolem dokola olepeným mastnými vlasy vyleze na pódium, stáčí si mikrofon a do řežby čtyř kytar křičí:

-"bijte fízláky!" Opakuje to snad stokrát, vyholené lebky dole pod pódiem skandují, jeden s mločí tváří chytá Maníka za límec a zuřivě ho kouše do nosu. Vytryskne Ludrova krev.

Mločí lebka ho podává soukmenovci, ten je brutálnější, nabírá Maníka ostrými špicemi na hřbetě ruky do kulí. Ludra vyje a šakal je proti němu směšná figurka.

-"Tenhle fesťák žádný chlupatý votravovat nebudou!" zařinčí z pódia kytarista a z kýblu leje na Ludru splašky.

Rozvášněný lid bere spravedlnost do svých rukou.

Ne, tohle nejsou Foglarovi hoši, tohle není ani krysa plantážnická Dlouhé bidlo!

Ludra se ale nenechá porazit. Z oblečku visí cáry polité zvratky, napomádovaná hlavička vyrazila do tvaru kohouta, ze semišek na nohou se staly sandály. Maník se vyprostí z davu a leze k mikrofonu.

-"Co chce ten fízl?" bouří mladiství.

Maník Ludra chvíli drbe do mikráku, než mu zpěvák poradí, jak si ho zapnout. Když se snaží zdvořile omluvit, dopadne na něj první dávka příspěvků hozených rozběsněným davem - rajčata, maso, vejce, psí lejna, kalhotky, kondomy, vložky, a dokonce lidské výkaly splácané do jakési kuličky.

Ludra se otřepe a přechází k projevu.

-"Vážená mládeži!" oslovuje po husákovsku sběř pod sebou, -"jsem ze speciální jednotky pro boj s kriminalitou mladistvých..."

Další větu už nedořekne. Jedna z pankaček na důkaz zkaženosti mládeže skočí za ním na pódium a zajede mu ostrou rukou do poklopce.

Dav se dává do ďábelského rituálního tance a skupina začne hrát "Sex je náš".

...

Měli byste vidět tu grimasu. Maník Ludra stojí přikován k prknům na jevišti. Čumí k nebesům, jako by čekal pomoc od panenky Marie, ale ta nepřichází; místo ní se dostavuje křeč a Ludra padá přes chatrné zábradlí do houfu pařmenů.

Pankačky mu už prve za souhlasu všech strhly kalhoty i pruhované trenýrky a pálí je na pódiu.

Maníka zvedají šestery ruce a někdo mu něčím píchá do zadku. -"Néé" řičí Ludra a vzápětí už padá nahý na parket. Pár kohoutnatců vytáhne silné řetězy ukuté ve speciální kovárně a mlátí ho po zádech. -"Zatanči, fízle!" pobízí ho a Ludra křepčí sólo jako opice. Orangutan, gibbon, vřešťan a makak jsou proti němu slabé odvary.

-"Už se vás nebojíme!" uslyší ještě před upadnutím do bezvědomí.

Pak se pomalu probouzí.